Ülünk itt békésen, fürdőzve a reggeli napfény sugaraiban, merengünk, én a láthatatlanság fizikáján*, Izolda meg azon, hogy végül is a Brad Pitt is csak olyan pasi, mint a többi, amikor is beállít két fiatal lány nagy pakkal, és megkérdezik, hova mehetnek masszírozni. Oké, mi panaszkodtunk múltkor a bérenkívüli juttatások hiányára, de nem tudtak volna chippendale fiúkat beszervezni inkább?
* Egyrészt ugye mindenki tudja, hogy a ruha nem válik láthatatlanná az emberrel, másrészt meg az is logikus, hogy ha valaki láthatatlan, akkor a fény törés nélkül halad át a testén. Viszont az emberi látáshoz mindenféleképpen szükséges valamiféle fénytörés. Konklúzió: lehet, hogy rengeteg pucér és vak láthatatlan ember rohangál körülöttünk.
örülök, hogy vannak olyanok, akik a régi hozzászólásokat is elolvassák :)
KedvelésKedvelés
Nem úgy van az a láthatatlansággal. :)
Amit te leírtál, az egy passzív rendszer, de lehetne aktív is: az illető testén nem áthalad a fény, hanem minden irányba azt a fényt sugározza ki, ami akkor haladna át az adott felületen, ha ő nem lenne ott. Kis realtime raytracing persze kell hozzá, de ezen igazán kár fennakadni. A modell vitathatatlan előnye amúgy, hogy megmagyarázza az álcázott predatorok körül látható vizuális artifacteket: egyszerűen nem tökéletes a raytracing.
KedvelésKedvelés